Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012

3η ΑΓΩΝΙΚΣΤΙΚΗ: ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ - Α.Σ. ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑ

ΕκτύπωσηE-mail
ΑΜΥΝΤΑΣ  ΣΚΟΠΙΑΣ - Α.Σ. ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑ 79-55
 Ένα όμορφο Μπασκετικό απόγευμα πέρασαν όσοι φίλαθλοι παραβρέθηκαν το Σάββατο01 -12 -2012 στο ΔΑΚ Φλώρινας. Εκεί η ομάδα της Φλώρινας έχοντας δύο διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα κατάφερε να επιβληθεί της αξιόμαχης ομάδας του Περδίκα με σκορ 79 – 55.
       Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με το προβάδισμα να ενναλάσεται. Ο Αμύντας έχοντας μικρά ποσοστά ευστοχίας στα δίποντα και τις ελεύθερες βολές, επέτρεψε στον Περδίκα να είναι κοντά στο σκορ και να κλείσει τελικά το ημίχρονο με 35 – 32.
      Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Διονύση Δελέγκου, παίζοντας άμυνα για σεμινάριο και πιέζοντας το Περδίκα πότε σε ολόκληρο και πότε στο μισό γήπεδο, κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και να πραγματοποιήσει και στην επίθεση μια καλύτερη παρουσία από τα άλλα παιχνίδια, μιας και τα ποσοστά της ομάδας ανέβηκαν αισθητά.
Δεκάλεπτα: 1ο: 17 – 18, 2ο: 18 – 14, 3ο: 23 – 10, 4ο: 21 – 13.
Αμύντας: Παπαχρήστος Γ. 6, Χριστάκης Σ. 2, Τσομπανόπουλος Σ. 8, Κρέτσης Π. 9 (1τρ.), Παπαθανασίου Φ. 3, Αδάμου Δ. 17, Νάστος Χ. 10 (1τρ.), Αθανασιάδης Π. 5, Ρόμπης Κ. 2, Φωστηρόπουλος Π. 7, Αραπίδης Κ. 4, Πινόπουλος Ι. 6.

Ελπίδα: Καλαμήτσος Ν. 4, Κοϊνέλης Σ. , Φραγκουλίδης Ν, 30 (1τρ.), Μίχος Γ. 5,
Τσαγκάνης Γ. 5, Αλεξίου Δ. 5(1τρ.), Κούσης Θ. , Λειβαδίτης Σ. 6, Μπισούκης Κ.

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΑΜΥΝΤΑΣ  ΣΚΟΠΙΑΣ - ΠΕΡΔΙΚΑΣ  79-55

ΑΜΥΝΤΑΣ  ΣΚΟΠΙΑΣ - ΠΕΡΔΙΚΑΣ  79-55 ΑΜΥΝΤΑΣ  ΣΚΟΠΙΑΣ - ΠΕΡΔΙΚΑΣ  79-55 ΑΜΥΝΤΑΣ  ΣΚΟΠΙΑΣ - ΠΕΡΔΙΚΑΣ  79-55 ΑΜΥΝΤΑΣ  ΣΚΟΠΙΑΣ - ΠΕΡΔΙΚΑΣ  79-55

Φωτογραφίες: Χρήστος Κούσιας